Współpraca

Julia Kalak

Studentka filologii fińskiej i dietetyki, pasjonatka teatru oraz wyrażania emocji.

Magda Niemczura

Z wykształcenia genetyczka i krawcowa, z doświadczenia graficzka, malarka, fotografka. Miłośniczka sztuki, sauny, fińskiego podejścia do życia i Nightwisha. Trzy lata z rzędu wystawiała swoje obrazy na Kitee Music and Art Festival. Mieszkała już w Anglii i Finlandii, jednak sama nie wie gdzie ją dalej oczy (i samoloty) poniosą.

Paweł P. Pogorzelski

Tłumacz języka duńskiego. Miłośnik zimowych kąpieli w morzu oraz dżemu z maliny moroszki. W wolnych chwilach wyłapuje błędy w wymowie fińskich nazwisk w transmisjach sportowych.

Marta Laskowska

Z wykształcenia historyczka i fennistka. Walczy z doktoratem o historii Finlandii, od czasu do czasu coś przetłumaczy. Prowadzi bloga Aika. Historia Finlandii. Wraz ze znajomymi próbuje popularyzować literaturę fińską w ramach Kolektywu Tłumaczy Literatury Fińskiej KIRJA. W wolnym czasie relaksuje się przy czarnej herbacie w towarzystwie swojego (też czarnego) psa.

Grzegorz Ślęzak

Swoją przygodę z językiem fińskim zaczął 5 lat temu. W trakcie studiów filologii fińskiej, sama Finlandia również stała się jego pasją. Teraz, po ukończeniu studiów, rozwija ją już w życiu zawodowym.

Asia Siwińska

Studentka filologii fińskiej, miłośniczka Finlandii, Morza Bałtyckiego i Tove Jansson. Dumna posiadaczka kilku sosen, które nazywa fińskimi imionami.

Agnieszka Karulska

Studentka filologii fińskiej, rozmyślająca nad podjęciem studiów geograficznych w przyszłości. Miłośniczka sztuki i kolekcjonerka książek, która marzy o byciu poliglotką.

Emiliana Konopka

Absolwentka historii sztuki oraz skandynawistyki, autorka strony o Islandii Utulę Thule. Współredaktorka tomu „Antologia naukowa. Islandia: Język. Naród. Natura”. Wieloletnia miłośniczka islandzkiej kultury i sztuki, poświęca jej zgłębianiu teksty naukowe oraz popularnonaukowe. Stypendystka MKiDN „Kultura w sieci”, w ramach którego realizowała swój projekt UTULĘ THULE MÓWI O SZTUCE PÓŁNOCY. Obecnie doktorantka na Uniwersytecie Gdańskim, bada relacje między sztuką młodopolską a sztuką skandynawską przełomu XIX i XX wieku.

Jakub Konończuk

Student ekonomii, zafascynowany językiem, historią i kulturą Finlandii. W wolnym czasie lubi zagłębiać się w świat fińskich mitów szukając pradawnej magii, której brakuje mu we współczesnym świecie.


Chcesz nawiązać z nami współpracę? Skontaktuj się  z nami na Facebooku lub wyślij nam maila na adres: pohjola@grupapohjola.pl.